tel. (65) 513 00 95

e-mail: info@hotel-niedzwiedz.pl

Dębiec i okolice

Kilkanaście kilometrów na południe od Kościana znajduje się położone malowniczo, otoczone częściowo lasami, rynnowe jezioro Wonieść. Na południowo-wschodnim brzegu jeziora od strony wsi Dębiec Nowy znajduje się miejscowość turystyczno-wypoczynkowa ze dobrą bazą hotelową i gastronomiczną, liczne ośrodki wczasowe oraz prywatne domki letniskowe.

Na plażowiczów czekają tam przystanie i plaże z wypożyczalniami sprzętu wodnego jak rowery wodne łodzie wiosłowe kajaki czy sprzęt motorowodny. Miłośników żeglarstwa przyciągnie z pewnością przystań żeglarska z wypożyczalnią żaglówek.

Z racji obfitości w jeziorze wielu gatunków ryb, aktywnie działa koło wędkarskie posiadające tam swoją stanicę. Koło organizuje liczne imprezy i konkursy dla amatorów tego sportu.

Okolice ośrodka wabią licznymi trasami spacerowymi wśród pobliskich pól i lasów.

Wytyczono liczne trasy rowerowe i piesze szlaki turystyczne z atrakcjami i zabytkami. Należy tu wymienić ruiny wczesno-gotyckiego kościoła z przełomu XII/XIV w. pobliskiej wsi Gryżyna, oraz Dwory i Pałace w Racocie, Turwi, Choryni czy Kopaszewie na popularnym szlaku śladami bytności Adama Mickiewicza na ziemi wielkopolskiej.

Jeśli chcecie miło i ciekawie spędzić weeckend lub wakacje, zapraszamy do Dębca Nowego. Każdy tu znajdzie wiele atrakcji dla siebie.

dofinansowanie pfr